Online ForummHoş geldin, Misafir.
Son Ziyaretiniz:
Mesaj Sayınız: 0

Dusuk guclu pclerde 8 ko acma anlatım

Paylaş

Admin
    Admin
    Admin

Aktiflik :
    999 / 999999 / 999

Rep Gücü : 1000719
    Rep Puanı : 2

yeni Dusuk guclu pclerde 8 ko acma anlatım

Mesaj tarafından Admin Bir Salı Haz. 28, 2011 12:05 pm

Hedefimiz 8 Client aynı anda açmak.

1.ADIM
    Öncelikle bilgisayarınıza Knight Online oyununu kurun ve oyun klasörünü orjinal bulunduğu yerden başka bir konuma kopyalayıp/yapıştırın.Kopyaladığınız yeni oyun klasörünün ismi "tk1" olsun anlatımları bu ismi kullanarak yapacağım.

2.ADIM
    Şimdi zaten kopyasını aldığımız için Orjinal oyunu, program ekle/kaldıra girip kaldırın.Çünkü Bu setup ile kurduğumuz oyunun, registry kayıtları tutuluyor, girdiğiniz her karakter kayıt altına alınıyor.Registry kayıtları içinde girdiğiniz tüm karakter bilgileri bulunduğu için TPT alma riskiniz artıyor,TPT riskini azalatmak için oyunun orjinalini sistemden program ekle/kaldır yoluyla kaldırıyoruz.

3.ADIM

İlk karakterimizin yani diğer charları kontrol edebileceğimiz karakterin ayarlarını ayrı yapacağız, Sonra diğer 7 Clientin ayarını bu 1. klasörden farklı yapacağız.
    Şimdi İlk Clientin ayarlarını yapalım.

tk1 klasöründeki oyun klasörüne giriyoruz ve Options.exe dosyasını çalıştırıyoruz.Ayarlarını resimdeki gibi yapıyoruz ve "Save Changes and Start" butonuna basıp oyunu başlatıyoruz.

4.ADIM

Oyunu başlattıktan sonra Sol altta bir velet resmi var, ona basıyoruz,oradan option, daha sonra Graphic Option'a giriyoruz,Ayarları aşağıdaki gibi yapıp daha sonra option'dan Effect option'a giriyoruz onuda aşağıdaki resimdeki gibi ayarlayıp Save Settings butonuna basıp çıkıyoruz burdan.Şimdi oyunu kapatıyoruz.

NOT: Bilgisayarınızın özellikleri düşükse oyunu 16 bitte çalıştırmanız bilgisayarınızı rahtalatacaktır, onun için PC çok iyi değilse, masa üstnü ekran çözünürlüğünü 16 bit yapın, sonra oyunların option'larına tek tek girerek hepsini 16 bit yapın, Bu sadece kasma dahada azalacaktır.Kullanılan RAM miktarı azalacktır.(Çünkü 32bit renk değinliği ile 16 bit arasında çok fazla fark var, bu renk değerleri heraplanırken RAM kullanılır.)

5.ADIM

İlk client klasörümüze yani tk1 klasörüne giriyoruz ve DTex,fx,files,Intro,KnightMovie,npcimg,symbol_us,u ninstall bunların hepsını slıyoruz

- Daha sonra tk1 klasörü içindeki Misc Klasörüne giriyoruz.
    - Misc içindeki Sky klsörü hariç herşeyi siliyoruz.
    - Şimdi Misc içindeki Sky klasörüne giriyoruz.
    - Ve moradon.n3sky / Karus.n3sky / Elmorad.n3sky / battlezone.n3sky dosyalar kalacak şekilde herşeyi siliyoruz
    NOT:Bu silmediğimiz dosyalar ışıklandırma dosyalarıdır bunları silerseniz oyun kapkaranlık olur hiç bir şey göremezsiniz

- Daha sonra tk1 klasörü içindeki ChrSelect Klasörüne giriyoruz.
    - ChrSelect klasörünün içindeki Data klsörünü siliyoruz.
    NOT: dikkat edelim tk1 içindeki data klasörü değil bu farklı,ChrSelect içindeki data klasörü bu.
    -- ChrSelect klasörünün içindeki "*.N3JOINT" uzantılı dosyalar,"*.N3ANIM" uzantılı dosylar ve "char_select.uif" dosyası hariç herşeyi siliyoruz.Bu saydığım 3 dosya tipi kalacak sadece hepsini silin.

6.ADIM

şimdi tk1 klasörünün kopyasını alıyoruz ve ismini tk2 yapıyoruz.Son durum aşağıdaki gibi olacak

7.ADIM

-- tk2 klasöründe Chr klasörüne girin
    -- "*.N3JOINT" ve uzantılı dosyalar ve "*.N3ANIM" uzantılı dosylar hariç herşeyi silin, hiç bişey kalmasın
    -- tk2 klasöründeki DTex,Item,Info,npcimg,Object,sysmbol_us klasörlerini komple silin, Çünkü bu clientlerde hiç bir görsellik olmayacak.

8.ADIM

tk2 klasöründeki Options.exe yi çalıştırın, Visibilty Range minimum yapıp save yapın ve çıkın.

9.ADIM

Şimdi tk2 klasörünün 6 tane daha kopyasını çıkartın, toplam 8 adet tk klasörü olsun.Son durum aşağıdaki gibi olsun.

10.ADIM

Ricky yaptıkları MultiClient programı indirin ve 8 adet kopyasını çıkartıp ve her bırıne tk , tk1 ,tk2 , tk3 , tk4, tk5, tk6.... dıye adreslerını belırtınız ısımlerını degıstırınız multıde 8 tane olması gerek yoksa ugrastırır sızı

11.ADIM

Alıntı:

[MultiClient]
    Enabled= 1 / MultiClient özelliğini aktif eder
    UseCustomName= 1 / Pencere ismi belirleme
    CustomName= "tk1" // Kullanılcak Pencere İsmi (türkçe karakterler daha sağlıklı sonuçlar verebilir, denersiniz )

[Unblocker]
    Enabled= 1 / Client'in işlemlerde gözükmesini sağlar. 64bit sistemlerde kullanmayabilirsiniz.

[Memory]
    Search= 1 / Oto pointer, her zaman açık kalıcak.
    KO_WNDADDR= 0x00A58F04 /

[General]
    WndName= "Knight OnLine Client"
    DirPath= "C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\ko\tk1" Oyunun kurulu olduğu dizin
    ExeName= "KnightOnLine.exe"
    ArgName= "USA_KnightOnLine"

her multı ın dosyası ayrı ayrı bu sekılde ayarlayınız

Forum Saati Cuma Ara. 09, 2016 9:35 am